Loading...

@babidom

babidom
Bo jesteś człowiekiem. Nie amebą. A zatem czujesz, kochasz, cierpisz, jesteś szczęśliwy, przeżywasz zwątpienie i doświadczasz trudności, rozpaczy. 
Masz też wolną wolę. I wolę życia. Możesz wybierać. Możesz skupić się na tym, co masz i za to dziękować, albo zamartwiać się tym, czego Ci brakuje. Porównywać się z innymi i cierpieć z tych swoich braków i deficytów. 
Ja wybieram tę pierwszą opcję.
I dziękuję za to, co mam. Za to, co każdego dnia otrzymuję.
Wczoraj byłam na wykładzie Pani Ewy Woydyłło. Organizowała go moja przyjaciółka, Krysia z księgarni
4 47 2 days ago
Bo jesteś człowiekiem. nie amebą. a zatem czujesz, kochasz, cierpisz, jesteś szczęśliwy, przeżywasz zwątpienie i doświadczasz trudności, rozpaczy.
masz też wolną wolę. i wolę życia. możesz wybierać. możesz skupić się na tym, co masz i za to dziękować, albo zamartwiać się tym, czego ci brakuje. porównywać się z innymi i cierpieć z tych swoich braków i deficytów.
ja wybieram tę pierwszą opcję.
i dziękuję za to, co mam. za to, co każdego dnia otrzymuję.
wczoraj byłam na wykładzie pani ewy woydyłło. organizowała go moja przyjaciółka, krysia z księgarni " z bajki". poprosiła moją cecylkę, żeby zagrała podczas tego wydarzenia na harfie. bo pani ewa uwielbia ten instrument.
słuchałam wykładu o szczęściu, słuchałam mojej grającej córki. obok siedziały moje pozostałe córki i ewa. moja przyjaciółka od zawsze.
szczęście jest na wyciągnięcie ręki. moje wygląda właśnie tak... #szczęście#happy#wykład#ewawoydyłło#harfa#córki

@karopiszetu

karopiszetu
#ikony
Ewa Woydyłło. I to powinno wystarczyć.
Doktor psychologii, ale przede wszystkim niesamowity praktyk. Mam takie marzenie: przeprowadzić wywiad z Panią Doktor.
•
Jej ksiażki są dobre. Ale tak naprawdę dobre. To nie tania
2 46 5 days ago
#ikony ewa woydyłło. i to powinno wystarczyć.
doktor psychologii, ale przede wszystkim niesamowity praktyk. mam takie marzenie: przeprowadzić wywiad z panią doktor.

jej ksiażki są dobre. ale tak naprawdę dobre. to nie tania "amerykańska" poradnikowa psychologia, nie tanie chwyty i ogrom zdań pseudo psychologów.
to oparte na wieloletnim doświadczeniu, książki, które pozwolą wam rozpocząc zmiane. zacząć się uśmiechać. ja dzięki nim wybrałam siè w końcu na terapię. jestem bardzo wdzięczna, że te książki trafiły w moje ręce.

pani woydyłło, nie boi się poruszać trudnych tematów. dużo piszę np. o jednym z największych tematów tabu: alkoholizmie kobiet. o tym jakie są w tym samotne i dużo bardziej pogardzane od mężczyzn np bo " facet pije, bo facet! ale kobieta pijąca...to już patologia"...

szczególnie polecam wam "sekrety kobiet", oraz "poprawka z matury".
Żyjmy dobrze 😘😊

#mamapisze #mamaczyta #ewawoydyłło #sekretykobiety #poprawkazmatury #dobreksiazki #dbajosiebie #terapiatoniewstyd #wstydtonicnierobic #bookstagrampl #czytajboumrzesz

@psychoanalityczka

psychoanalityczka
1 38 3 weeks ago
"wścibscy wszędzie nos wtykają! podsłuchiwać uwielbiają! aż na uszach mają dreszcze! wciąż chcą coś usłyszeć jeszcze!" wścibskich pełno wokół nas, a najwięcej w naszych domach. często używają frazy: "ja na twoim miejscu...". ich ulubionym czasownikiem jest "powinieneś". głównym powodem dorzucania ich trzech groszy jest przekonanie, że wszystko wiedzą i na wszystkim się znają lepiej od innych. ale przede wszystkim, ich zachowaniu przyświeca szczytny cel: "chce ci oszczędzić pomyłek i błędów". toteż oburzają się, gdy inni wzbraniają się przed ich radami.

nie trzeba być psychologiem, by zauważyć, że nie proszone rady wścibskich to nic innego, jak krytyka i pouczanie ubrane w poczciwe szaty troskliwości. apodyktyczni wścibscy traktują swoich bliskich jak głupiutkie dzieci, kontrolują ich, odbierają im poczucie sprawczości, wiarę w siebie, a przy okazji także tożsamość.

jak sobie radzić ze wścibskimi? według ewy woydyłło powinniśmy częściej zaglądać do naszej metryki i przypomnieć sobie ile mamy lat. nie pozwólmy się traktować jak małe dziecko. bądźmy asertywni, nie poddawajmy się negatywizmowi i nie czumy się zagrożeni.

kiedy następnym razem wścibska matka, ciotka bądź kuzyn wygłosi dziesięciominutowy odczyt na temat twojego wyboru nowego samochodu lub szkoły dla dziecka. rzeczowo podkreśl, że informacja o twoich planach była informacją, a nie pytaniem o opinię lub preferencje rozmówcy. pamiętaj, że wszystko opiera się na twoim poczuciu własnej wartości, a także na przekonaniu o własnej racji. dlatego nie odbieraj uwag wścibskiego jako krytyki, lecz jako niezbyt taktowne wyrażaną troskę.

aby jednak zdobyć się na takie postrzeganie wścibstwa musimy wyjść z roli karconego dziecka, co zresztą bywa dla wielu ludzi najtrudniejsze. to my dajemy sobie prawo posiadania własnych poglądów i opinii, dobre rady wścibskich będą nas denerwować dopóty dopóki sami nie zaczniemy siebie traktować jak dorosłych.

ilustracja: beata zdęba

#psychoanalityczka #dorotagellner #wścibscy #ewawoydyłło #tuiteraz #psychologia #psychoterapia #tuiteraz #czytam #molksiazkowy #zurich #polkawszwajcarii #polishgirl #polskadziewczyna #polskablogerka #polishbloger

@kraina_czarow

kraina_czarow
Wypatrzyłam tę książkę tu na Ig. Ktoś ją polecał ale nie pamiętam kto. Moja wina 😔 Ale chcę tej osobie podziękować na zwrócenie mojej uwagi na Panią Ewę Woydyłło. 
Czy wiesz jakim człowiekiem jesteś ? Książka opisuje różne typy ludzi np. kłótliwich,obrażalskich,malkontentów. A czy wiesz kto to jest Histrionik ? Ja nie wiedziałam. Moża w tych rozdziałach odnaleźć siebie, przejrzeć się w nich jak w lustrze 🙂 Wyszła druga książka
0 83 3 weeks ago
Wypatrzyłam tę książkę tu na ig. ktoś ją polecał ale nie pamiętam kto. moja wina 😔 ale chcę tej osobie podziękować na zwrócenie mojej uwagi na panią ewę woydyłło.
czy wiesz jakim człowiekiem jesteś ? książka opisuje różne typy ludzi np. kłótliwich,obrażalskich,malkontentów. a czy wiesz kto to jest histrionik ? ja nie wiedziałam. moża w tych rozdziałach odnaleźć siebie, przejrzeć się w nich jak w lustrze 🙂 wyszła druga książka "ludzie,ludzie 2"
🍀
20/ 2018
#ewawoydyłło #ludzieludzie #książka #czytam #takczytam #psychologia #bookstagrampl #book #psychology #wydawnictwoliterackie #instabook

@jakprzezokno

jakprzezokno
Niby dzień wolny, ale jednak nie wolny. A może jednak wolny? 
___
Trochę nie mam pomysłu na post. Naszła mnie taka refleksja, że czasem po prostu człowiek po prostu nie ma słów. Nie wiadomo co powiedzieć i napisać. Dobrze, że mnie się teraz to zdarzyło tylko tutaj ;) a może aż tutaj? 
___
Skoczyłam wczoraj „Ludzie, ludzie... 2” i powiem Wam, że autorka umieściła w tej książce tyle typów, które odnajduję wśród najbliższych i siebie samej,  że to aż szok! 
Jakie to prawdziwe, że jesteśmy bałaganiarzami, złośnikami, zazdrośnikami i gadułami! I jakie to wszystko jest prawdzie!
#ludzieludzie #ewawoydyłło #wydawnictwoliterackie #coffeeandbooks #igerscoffee #cooffeephotography #coffeemania #bookfeaturepage #bookstagramfeatures  #bookstagrampl #booksofig #usedbooks  #bookaddiction #bookstack #booknerds #booktime 
#bookishlove #bookdesign #booktuber  #bookholic #bookpic #bookkeeping #czytambolubię #terazczytam #takczytam #czytaniejestsexy #czytanie #warmandcozy #autumnmood
6 273 4 weeks ago
Niby dzień wolny, ale jednak nie wolny. a może jednak wolny?
___
trochę nie mam pomysłu na post. naszła mnie taka refleksja, że czasem po prostu człowiek po prostu nie ma słów. nie wiadomo co powiedzieć i napisać. dobrze, że mnie się teraz to zdarzyło tylko tutaj ;) a może aż tutaj?
___
skoczyłam wczoraj „ludzie, ludzie... 2” i powiem wam, że autorka umieściła w tej książce tyle typów, które odnajduję wśród najbliższych i siebie samej, że to aż szok!
jakie to prawdziwe, że jesteśmy bałaganiarzami, złośnikami, zazdrośnikami i gadułami! i jakie to wszystko jest prawdzie!
#ludzieludzie #ewawoydyłło #wydawnictwoliterackie #coffeeandbooks #igerscoffee #cooffeephotography #coffeemania #bookfeaturepage #bookstagramfeatures #bookstagrampl #booksofig #usedbooks #bookaddiction #bookstack #booknerds #booktime
#bookishlove #bookdesign #booktuber #bookholic #bookpic #bookkeeping #czytambolubię #terazczytam #takczytam #czytaniejestsexy #czytanie #warmandcozy #autumnmood

@jakprzezokno

jakprzezokno
Hej koleżanki i koledzy! Jak poranek? Wstaliście pełni energii we czwartek? 
___
Ludzie, ludzie... Jedziesz autobusem, masz paskudny humor, krzyczysz na kogoś, bo niechcący Cię tracił torebką. 
Jesteś niemiły, obrażasz kogoś, chamsko spławiasz, bo masz przecież zły nastrój i prawo do pokazywania tego całemu światu.
Albo po prostu jesteś niemiły, bo tak. Bo możesz.
Z drugiej strony jest człowiek, który może ma paskudnie zły nastrój, albo jest smutny, bo przytrafiło się coś złego. Albo po prostu przejmuje się, gdy ktoś bez powodu krzyczy. I wtedy Ty, zły i humorzasty trafiasz na tego smutnego i wrażliwego. A on potem cały dzień myśli tylko o tych Twoich złych słowach. 
___
Bądźmy dla siebie mili. To trudne czasem i nie zawsze się nawet w ogóle da. Zacznijmy od jednego uśmiechu dziennie ;) #ludzieludzie #ewawoydyłło #wydawnictwoliterackie #książka #bookfeature #bookstagrampl #welovebooks #bookstagramtopasja #ksiazkoweinspiracje #coffeetime #booktime #polskiebookstagramy #morningvirbes #kochamczytać #czytajpolsko #booksarelife #bookart #totalbooknerd #booktag #czytambolubię #czytaniejestseksi #czytanietowyzwanie #czytampl #takczytam #kawaczyherbata #tealover #bookstagramfeatures
21 299 last month
Hej koleżanki i koledzy! jak poranek? wstaliście pełni energii we czwartek?
___
ludzie, ludzie... jedziesz autobusem, masz paskudny humor, krzyczysz na kogoś, bo niechcący cię tracił torebką.
jesteś niemiły, obrażasz kogoś, chamsko spławiasz, bo masz przecież zły nastrój i prawo do pokazywania tego całemu światu.
albo po prostu jesteś niemiły, bo tak. bo możesz.
z drugiej strony jest człowiek, który może ma paskudnie zły nastrój, albo jest smutny, bo przytrafiło się coś złego. albo po prostu przejmuje się, gdy ktoś bez powodu krzyczy. i wtedy ty, zły i humorzasty trafiasz na tego smutnego i wrażliwego. a on potem cały dzień myśli tylko o tych twoich złych słowach.
___
bądźmy dla siebie mili. to trudne czasem i nie zawsze się nawet w ogóle da. zacznijmy od jednego uśmiechu dziennie ;) #ludzieludzie #ewawoydyłło #wydawnictwoliterackie #książka #bookfeature #bookstagrampl #welovebooks #bookstagramtopasja #ksiazkoweinspiracje #coffeetime #booktime #polskiebookstagramy #morningvirbes #kochamczytać #czytajpolsko #booksarelife #bookart #totalbooknerd #booktag #czytambolubię #czytaniejestseksi #czytanietowyzwanie #czytampl #takczytam #kawaczyherbata #tealover #bookstagramfeatures

@o_ksiazkach

o_ksiazkach
🍁Warto, naprawdę warto mieć tą publikację w domu i zerknąć do niej gdy ludzie w domu i/lub w pracy zaczynają być ogniskiem problemów, przyczyną nieprzespanych nocy, frustracji, strachu. 
_🍂„Ludzie, ludzie… 2” to portrety ludzi z uwagi na ich charakter. Od samego początku wyraźnie widać profesjonalizm, ogromną wiedzę i bezcenne doświadczenie autorki w tym temacie. Pisząc o ludziach nie ocenia, nie poniża, nie wyraża dezaprobaty, nie krytykuje. Ewa Woydyłło stara się przekazać najważniejsze informacje związane z danym charakterem, niejednokrotnie popierając swoje słowa badaniami naukowymi.
_🍁Całe życie poznajemy nowe osoby, często czujemy się w ich towarzystwie rewelacyjnie ale zdarzają się również sytuacje, gdy jedyne o czym marzymy to zakończyć spotkanie, uciąć rozmowę, przerwać niezręczną ciszę. Wszystko dlatego, że charakter osoby towarzyszącej jest jednym z tych, które unikamy. Właśnie w takich sytuacjach, tytułowa książka okazuje się bezcenna! Autorka nie skąpi wskazówek na temat tego, jak wyjść z kłopotliwej sytuacji, nie popadając w niełaskę drugiej osoby i zrobić to grzecznie, uprzejmie i z dobrym wrażeniem na koniec.
_🍂Więcej o książce przeczytacie na blogu, link w profilu.
_____________
#ludzieludzie #ludzie #ewawoydyłło #psychologia #charakter #poradnik #wydawnictwoliterackie
#wyd_literackie #literackie #wszystkiestronyliteratury #czytam #takczytam #czytaniewzbogaca #czytanietoprzygoda #mamaoksiazkach #bookblog #kozy #książka #ksiazka #czytaniejestfajne #book #instabook #bookstagram #bookstagrampl #bookish #bookworm #bookadict #lovebooks
2 100 last month
🍁warto, naprawdę warto mieć tą publikację w domu i zerknąć do niej gdy ludzie w domu i/lub w pracy zaczynają być ogniskiem problemów, przyczyną nieprzespanych nocy, frustracji, strachu.
_🍂„ludzie, ludzie… 2” to portrety ludzi z uwagi na ich charakter. od samego początku wyraźnie widać profesjonalizm, ogromną wiedzę i bezcenne doświadczenie autorki w tym temacie. pisząc o ludziach nie ocenia, nie poniża, nie wyraża dezaprobaty, nie krytykuje. ewa woydyłło stara się przekazać najważniejsze informacje związane z danym charakterem, niejednokrotnie popierając swoje słowa badaniami naukowymi.
_🍁całe życie poznajemy nowe osoby, często czujemy się w ich towarzystwie rewelacyjnie ale zdarzają się również sytuacje, gdy jedyne o czym marzymy to zakończyć spotkanie, uciąć rozmowę, przerwać niezręczną ciszę. wszystko dlatego, że charakter osoby towarzyszącej jest jednym z tych, które unikamy. właśnie w takich sytuacjach, tytułowa książka okazuje się bezcenna! autorka nie skąpi wskazówek na temat tego, jak wyjść z kłopotliwej sytuacji, nie popadając w niełaskę drugiej osoby i zrobić to grzecznie, uprzejmie i z dobrym wrażeniem na koniec.
_🍂więcej o książce przeczytacie na blogu, link w profilu.
_____________
#ludzieludzie #ludzie #ewawoydyłło #psychologia #charakter #poradnik #wydawnictwoliterackie #wyd_literackie #literackie #wszystkiestronyliteratury #czytam #takczytam #czytaniewzbogaca #czytanietoprzygoda #mamaoksiazkach #bookblog #kozy #książka #ksiazka #czytaniejestfajne #book #instabook #bookstagram #bookstagrampl #bookish #bookworm #bookadict #lovebooks

@zapisaninaczas

zapisaninaczas
Jak goić niedobrą pamięć. Parę dróg, kilka sposobów.
1 45 last month
Jak goić niedobrą pamięć. parę dróg, kilka sposobów.

@hannakonarowska

hannakonarowska
Taaaaaaaakie #słońce 🤩 nabieram energii na #ostatni #spektakl, #nasza #pierwsza #trasa #powoli się kończy, #spektakl #gardenia zawita #jeszcze #dzisiaj do Oborników. Wczoraj #Konin, #komplet #sala na 450 osób!! Za nami również #jarocin. Z każdym dniem czujemy jak #ważne jest to co robimy. #teatr #terapia #warsztaty #ewawoydyłło #spektakl #rozmowa o alkoholizmie #wartorozmawiać
3 120 October 2018
Taaaaaaaakie #słońce 🤩 nabieram energii na #ostatni #spektakl, #nasza #pierwsza #trasa #powoli się kończy, #spektakl #gardenia zawita #jeszcze #dzisiaj do oborników. wczoraj #konin, #komplet #sala na 450 osób!! za nami również #jarocin. z każdym dniem czujemy jak #ważne jest to co robimy. #teatr #terapia #warsztaty #ewawoydyłło #spektakl #rozmowa o alkoholizmie #wartorozmawiać

@hannakonarowska

hannakonarowska
Z Gardeniami w bukiecie 🌸💐To nie jest zwykły wyjazd, zwykła sztuka. Po spektaklu profesor Ewa Woydyłło rozmawia z naszymi widzami o problemie alkoholowym i nie tylko. Te spotkania są przejmujące. Dziękujemy ludziom za ich #otwartość w tak trudnym temacie 🌸 #w #trasie #trupa #teatr #sztuka #gardenia #stowarzyszenie #kółkoikrzyżyk #moja #ekipa #dziewczyny #wystrzałowe #niech #żyje #teatr #praca #ilovemyjob #mygirls #roadtrip @kukakuk @11listopad82 @magdalena.gorska @agnieszkaprzepiorska @aneta_todorczuk_perchuc @hannakonarowska #ewawoydyłło
1 45 October 2018
Z gardeniami w bukiecie 🌸💐to nie jest zwykły wyjazd, zwykła sztuka. po spektaklu profesor ewa woydyłło rozmawia z naszymi widzami o problemie alkoholowym i nie tylko. te spotkania są przejmujące. dziękujemy ludziom za ich #otwartość w tak trudnym temacie 🌸 #w #trasie #trupa #teatr #sztuka #gardenia #stowarzyszenie #kółkoikrzyżyk #moja #ekipa #dziewczyny #wystrzałowe #niech #żyje #teatr #praca #ilovemyjob #mygirls #roadtrip @kukakuk @11listopad82 @magdalena.gorska @agnieszkaprzepiorska @aneta_todorczuk_perchuc @hannakonarowska #ewawoydyłło

@mamanacalego

mamanacalego
Wyjątkowo we czwartek :-) #inspiracje, #rodzinnie, #rodzina,  #mama, #byćlepsząmamą, #ewawoydyłło
1 13 September 2018
Wyjątkowo we czwartek :-) #inspiracje, #rodzinnie, #rodzina, #mama, #byćlepsząmamą, #ewawoydyłło

@ziarenkomaku

ziarenkomaku
Kawa i wracam do słuchania wykładu... Znacie Ewę Woydyłło? To moja
23 263 July 2018
Kawa i wracam do słuchania wykładu... znacie ewę woydyłło? to moja "stara znajoma" z czasów, gdy jeszcze regularnie kupowałam "zwierciadło". mądra i piękna kobieta, która studiowała psychologię w wieku 45 lat! (ha! może i dla mnie jest nadzieja 😉). lubię, kiedy człowiek swoją mądrość przekazuje w ładnym opakowaniu. za to też bardzo szanuję tadeusza sznuka posługującego się piękną polszczyzną. no właśnie! pani ewa mówi językiem nie tylko poprawnym, ale też bogatym, intelektualnym i indywidualnym. jestem na to wrażliwa...
*
a wykład na yt dotyczy depresji. ewa woydyłło tłumaczy, że dziś słowo "depresja" jest nadużyciem. wyjaśnia kwestie związane z emocjami i udowadnia, że niektóre z nich są nam niezbędne. dlaczego? bo jesteśmy ludźmi. polecam. są jeszcze inne jej wykłady, których zamierzam wysłuchać, bo mogę to robić podczas np. gotowania obiadu. dobrego dnia!
_________
#ewawoydyłło #wykład #dziendobry #goodmorning #kawa #coffee #coffeetime #instadaily #filiżanka #pottery #ekspresdokawy #poranek #morning

@chillizet_radio

chillizet_radio
po co odkładać skoro bardzo się chce?!
poniedziałek 😊 dzień dobry! zapraszam na Śniadanie (do łóżka), Dominika 
@dominikabieganska #ewawoydyłło #katarzynabielas #cobyspowiedzialsobiemlodemu #dzieńdobry tu #radio #poranek #sniadaniedolozka #kawa #uśmiech #chillout
0 137 June 2018
Po co odkładać skoro bardzo się chce?!
poniedziałek 😊 dzień dobry! zapraszam na Śniadanie (do łóżka), dominika
@dominikabieganska #ewawoydyłło #katarzynabielas #cobyspowiedzialsobiemlodemu #dzieńdobry tu #radio #poranek #sniadaniedolozka #kawa #uśmiech #chillout

@zycie_po_40

zycie_po_40
Idzie #maj , kwitnie #bez, czas matur. Ale wspomnienia. 
Maturę w szkole zdałam na dwie 6 i jedną 5. Zawsze byłam pilną uczennicą. Jednak w życiu samych 6 sobie nie wystawie. #książka ta pięknie uzmysławia mi, że nic straconego, że można mieć poprawkę z egzaminu dojrzałości. Wystarczy się zatrzymać, przyjrzeć się swoim błędom, zaakceptować je i zabrać się na poważnie do pracy, a nie po łebkach ;-) Jak zwykle #ewawoydyłło genialna!!!!
.
.
.
 #ksiazki #kochamczytać #kochamczytac #czytambolubie #czytam #czytamy #bookstagram #books #instabook #blogger #blogerka #blog #polskiblog #polishblog #slowlife #mojswiat #mojezycie #ksiazkoholik #lovebooks #bookstagrampl #refleksje #refleksjenadżyciem #wiosna #cosdlasiebie #kazdegodnia
5 49 April 2018
Idzie #maj , kwitnie #bez, czas matur. ale wspomnienia.
maturę w szkole zdałam na dwie 6 i jedną 5. zawsze byłam pilną uczennicą. jednak w życiu samych 6 sobie nie wystawie. #książka ta pięknie uzmysławia mi, że nic straconego, że można mieć poprawkę z egzaminu dojrzałości. wystarczy się zatrzymać, przyjrzeć się swoim błędom, zaakceptować je i zabrać się na poważnie do pracy, a nie po łebkach ;-) jak zwykle #ewawoydyłło genialna!!!!
.
.
.
#ksiazki #kochamczytać #kochamczytac #czytambolubie #czytam #czytamy #bookstagram #books #instabook #blogger #blogerka #blog #polskiblog #polishblog #slowlife #mojswiat #mojezycie #ksiazkoholik #lovebooks #bookstagrampl #refleksje #refleksjenadżyciem #wiosna #cosdlasiebie #kazdegodnia