Loading...
Selamlarrr. ­čÖőÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ
@gulbesekerisevdim in yorumunu okuduktan sonra girdi─čim ilk sahaftan ald─▒─č─▒m kitab─▒m Kolay'─▒n yorumuyla geldim.
Hemen konusundan bahsedeyim esas k─▒z─▒m─▒z Jacqueline bir partiden ├ž─▒karken sald─▒r─▒ya u─čruyor ve onu da tabi ki esas o─član─▒m─▒z Lucas kurtar─▒yor.
Jacqueline bu olaydan sonra Lucas'la ortak bir ders ald─▒─č─▒n─▒ farkediyor. Daha ├Ânce hi├ž dikkatini ├žekmeyen Lucas hayat─▒n─▒n odak noktalar─▒ndan biri haline geliyor. Fakat Lucas d├Âvmeleri, pirsingleriyle tam bir k├Ât├╝ ├žocuk imaj─▒ ├žizdi─činden ve Jacqueline de uzun s├╝reli erkek arkada┼č─▒ndan yeni ayr─▒ld─▒─č─▒ i├žin, Jacqueline Lucas'dan uzak durmak i├žin hayli ├žabal─▒yor. Bu ├žabalar─▒ ba┼čar─▒l─▒ sonu├ž veriyor mu, cevab─▒ kitapta.
Konu b├Âyle olsa da kitab─▒n i├žinde bir├žok farkl─▒ dinamik var. Lucas'─▒n travmal─▒ bir ge├žmi┼či ve Jacqueline'den saklad─▒─č─▒ s─▒rlar─▒ var. Bunlar─▒n ne oldu─ču kitaba ufakta olsa bir gizem katm─▒┼č. Ger├ži ben s─▒rr─▒n─▒ kitab─▒n ilk sayfalar─▒ndan tahmin ettim tabi.­čśĆ
Ama bunun d─▒┼č─▒nda Lucas'─▒n ge├žmi┼činde ya┼čad─▒─č─▒ travmay─▒ tahmin etmem m├╝mk├╝n de─čildi ger├žekten ├žok ac─▒ bir deneyim ya┼čamak zorunda kalm─▒┼č.
Bu k─▒s─▒mlar─▒yla kitab─▒ ger├žekten sevdim.
Ayr─▒ca Lucas m├╝thi┼č bir karakter olmu┼č her y├Ân├╝yle hayran kald─▒m kendisine.­čĄĄ
Jacqueline'nin ise ya┼čad─▒─č─▒ sald─▒r─▒ olay─▒ndan sonra kabu─čuna ├žekilmemesi ve daha g├╝├žl├╝ olabilmek i├žin elinden geleni yapmas─▒ takdire ┼čayand─▒.
Ve kitapta kad─▒n─▒n kad─▒na k├Âstek de─čil destek olmas─▒n─▒ gerekti─či ├žok g├╝zel vurgulanm─▒┼čt─▒. Bu y├Ân├╝yle de art─▒ puan─▒ kapt─▒ benden.
Kitapta ele┼čtirebilece─čim tek k─▒s─▒m duygu yo─čunlu─ču bak─▒m─▒ndan benim beklentilerimin biraz alt─▒nda kalm─▒┼č olmas─▒ olabilir. B├Âyle travmal─▒ kitaplarda ben birbirine ├žok daha ba─čl─▒ a┼čkla sar─▒lan ├žiftler g├Ârmek istiyorum san─▒r─▒m.
Velhas─▒l─▒ bir├žok y├Ân├╝yle harika bir kitapt─▒, tabi ki bask─▒s─▒ yok o y├╝zden sahaflarda denk gelirseniz ka├ž─▒rmay─▒n derim ben.
.
.
.
#kitapokuyorum #kitaptavsiyesi #mavimorokuyor┬á#epsilonyay─▒nlar─▒ #kolay #tammarawebber #kitap #kitaplar #iyikikitaplarvar #eniyiarkada┼čt─▒rkitap #kitapsever #kitapsevgisi #kitapa┼čk─▒ #kitaptutkusu #kitapoku #okumak #instakitap #book #books #bookstagram #booklove #booklover
43 255 2 hours ago
Selamlarrr. ­čÖő‍ÔÖÇ´ŞĆ
@gulbesekerisevdim in yorumunu okuduktan sonra girdi─čim ilk sahaftan ald─▒─č─▒m kitab─▒m kolay'─▒n yorumuyla geldim.
hemen konusundan bahsedeyim esas k─▒z─▒m─▒z jacqueline bir partiden ç─▒karken sald─▒r─▒ya u─čruyor ve onu da tabi ki esas o─član─▒m─▒z lucas kurtar─▒yor.
jacqueline bu olaydan sonra lucas'la ortak bir ders ald─▒─č─▒n─▒ farkediyor. daha önce hiç dikkatini çekmeyen lucas hayat─▒n─▒n odak noktalar─▒ndan biri haline geliyor. fakat lucas dövmeleri, pirsingleriyle tam bir kötü çocuk imaj─▒ çizdi─činden ve jacqueline de uzun süreli erkek arkada┼č─▒ndan yeni ayr─▒ld─▒─č─▒ için, jacqueline lucas'dan uzak durmak için hayli çabal─▒yor. bu çabalar─▒ ba┼čar─▒l─▒ sonuç veriyor mu, cevab─▒ kitapta.
konu böyle olsa da kitab─▒n içinde birçok farkl─▒ dinamik var. lucas'─▒n travmal─▒ bir geçmi┼či ve jacqueline'den saklad─▒─č─▒ s─▒rlar─▒ var. bunlar─▒n ne oldu─ču kitaba ufakta olsa bir gizem katm─▒┼č. gerçi ben s─▒rr─▒n─▒ kitab─▒n ilk sayfalar─▒ndan tahmin ettim tabi.­čśĆ
ama bunun d─▒┼č─▒nda lucas'─▒n geçmi┼činde ya┼čad─▒─č─▒ travmay─▒ tahmin etmem mümkün de─čildi gerçekten çok ac─▒ bir deneyim ya┼čamak zorunda kalm─▒┼č.
bu k─▒s─▒mlar─▒yla kitab─▒ gerçekten sevdim.
ayr─▒ca lucas müthi┼č bir karakter olmu┼č her yönüyle hayran kald─▒m kendisine.­čĄĄ
jacqueline'nin ise ya┼čad─▒─č─▒ sald─▒r─▒ olay─▒ndan sonra kabu─čuna çekilmemesi ve daha güçlü olabilmek için elinden geleni yapmas─▒ takdire ┼čayand─▒.
ve kitapta kad─▒n─▒n kad─▒na köstek de─čil destek olmas─▒n─▒ gerekti─či çok güzel vurgulanm─▒┼čt─▒. bu yönüyle de art─▒ puan─▒ kapt─▒ benden.
kitapta ele┼čtirebilece─čim tek k─▒s─▒m duygu yo─čunlu─ču bak─▒m─▒ndan benim beklentilerimin biraz alt─▒nda kalm─▒┼č olmas─▒ olabilir. böyle travmal─▒ kitaplarda ben birbirine çok daha ba─čl─▒ a┼čkla sar─▒lan çiftler görmek istiyorum san─▒r─▒m.
velhas─▒l─▒ birçok yönüyle harika bir kitapt─▒, tabi ki bask─▒s─▒ yok o yüzden sahaflarda denk gelirseniz kaç─▒rmay─▒n derim ben.
.
.
.
#kitapokuyorum #kitaptavsiyesi #mavimorokuyor #epsilonyay─▒nlar─▒ #kolay #tammarawebber #kitap #kitaplar #iyikikitaplarvar #eniyiarkada┼čt─▒rkitap #kitapsever #kitapsevgisi #kitapa┼čk─▒ #kitaptutkusu #kitapoku #okumak #instakitap #book #books #bookstagram #booklove #booklover
37 297 2 hours ago
"dans eden insanlar─▒n dans etmesine yard─▒mc─▒ olabilirsiniz. sahnede ┼čark─▒ söyleyen oyunculara e┼člik edebilirsiniz. geçiminizi sa─člars─▒n─▒z. müzik hep çevrenizde olur, ama müzisyen olamazs─▒n─▒z."
.
pascal quignard 1948 do─čumlu, müzisyen bir ailenin içinde büyümü┼č, kendi de müzik ile ilgilenmi┼č, felsefe alan─▒nda yüksek lisans yapm─▒┼č, oldukça da üretken bir frans─▒z yazar.
kitab─▒n ba┼č kahraman─▒; sainte colombe ba┼čar─▒l─▒ bir müzisyendir ve çok sevdi─či e┼činin ölümü ile yaln─▒zla┼čarak toplumdan uzakla┼č─▒r ve s─▒─č─▒na─č─▒ iki k─▒z─▒ ve müzik olur. yazd─▒─č─▒ parçalar çok be─čenilse de belli bir zümrenin önünde sanat─▒n─▒ icra etmeyi reddeder, kapand─▒─č─▒ kulübesinde en özel yap─▒tlar─▒n─▒ olu┼čturur. marin marais ise bu farkl─▒ ve ba┼čar─▒l─▒ adam─▒n ö─črencisi olmak için colombe'un yan─▒na gider ve olaylar geli┼čir.
kitap, 17. yy'da ya┼čam─▒┼č ünlü müzisyenler sainte colombe ve ö─črencisi marin marais'in aralar─▒ndaki ili┼čkiden uyarlanarak yaz─▒lm─▒┼č. konu ve içinde bar─▒nd─▒rd─▒─č─▒ sanat felsefesi ile merak uyand─▒ran bir kitap diyebilirim. müzi─čin asl─▒nda do─čan─▒n bir yans─▒mas─▒ oldu─ču ve sanat─▒n sanat için yap─▒lmas─▒ gerekti─čini vurgulamas─▒ benim sevdi─čim dü┼čüncelerdi. karakterlerin basit ve yüzeysel, hikayenin de özet gibi aktar─▒lmas─▒ uzun betimlemeleri ve cümleleri seven bende maalesef hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒ ya┼čatt─▒.
.
bu kitab─▒ @birvoxnihili nin önderli─činde #sebepsizceokuyoruz grubumuz ile birlikte okudum, kitab─▒ sevemesem de grup ile birlikte okumak ve tart─▒┼čmak en güzel k─▒s─▒md─▒. = )
.
#pascalquignard #dünyan─▒nbütünsabahlar─▒ #touslesmatinsdumonde #selyay─▒nc─▒l─▒k #okumaguncesia
Naif y├╝reklere rast getir AllahÔÇÖ─▒m.
Getir ki sars─▒lmas─▒n y├╝re─čimiz.
ÔŁÇ
ÔŁÇ
ÔŁÇ
ÔŁÇ
Sevdiklerinizi etiketleyin ­čî║
ÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇö
Ôś×  @fisildayansair @hisliedebiyat
ÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇöÔÇö
ÔŁÇ
ÔÇó
ÔÇó
#F─▒s─▒ldayan┼×air #HisliEdebiyat #┼×iir #Edebiyat
16 1,876 32 minutes ago
Naif yüreklere rast getir allah’─▒m.
getir ki sars─▒lmas─▒n yüre─čimiz.
ÔŁÇ
ÔŁÇ
ÔŁÇ
ÔŁÇ
sevdiklerinizi etiketleyin ­čî║
————————————————
Ôś× @fisildayansair @hisliedebiyat
————————————————
ÔŁÇ


#f─▒s─▒ldayan┼×air #hisliedebiyat #┼×iir #edebiyat
|| MAV─░N─░N K├ť├ç├ťK VEDASI || ZEYNEP SEY
#kitapyorumu
Kitab─▒ almay─▒ hi├ž d├╝┼č├╝nmemi┼čtim. Normalde bir seriyi tamamlamadan, okumadan rahat etmem. Bu serinin ilk kitab─▒n─▒ okudu─čumda be─čenmemi┼č ve anlamam─▒┼čt─▒m. Kitap kafa kar─▒┼čt─▒r─▒c─▒ oldu─čundan almay─▒ hi├ž d├╝┼č├╝nmedim. Ama sonradan seriyi tamamlam─▒┼č olmak i├žin ald─▒m. Ve iyi ki alm─▒┼č─▒m. ─░lk kitaba ra─čmen bu kitap ├žok g├╝zeldi ve ki┼čilik bozuklu─čunun nedenini, tedavisini anlam─▒┼č bulundum. Bu rahats─▒zl─▒─č─▒n ├Â─črendi─čim nedene ba─čl─▒ olmas─▒ beni ├žok ┼ča┼č─▒rtt─▒. Kitap ├žok ho┼čuma gitti. K─▒zd─▒─č─▒m b├Âl├╝mler ├žok oldu. Bir k─▒z─▒n karars─▒zl─▒k i├žinde olmas─▒ ve bu y├╝zden ├ževresini k─▒rmas─▒ ├žok k├Ât├╝ bir durum. Kitab─▒ okuyup baz─▒ durumlar kar┼č─▒s─▒nda yapman─▒z gerekeni, do─čru olan─▒ g├Ârebilirsiniz. Kitab─▒ okuman─▒z─▒ tavsiye ederim. Pi┼čman olmayaca─č─▒n─▒z─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Kitab─▒ sevmeniz dile─čiyle...
ÔşÉ Puan : 5/5
.
.
.
#kitapsever #books #bookstagram #kitap
#tbt #kitaplar #kahvevekitap #kahve #─▒nstabook #okudumbitti #okumak #book #okudum #okuyorum #a┼čk #kitapdelisi #kitapokur #okur #├Âneri #kitaponerisi #kitaptavsiyesi #kitapagaci #okumahalleri #roman #okuryazar #ephesusyay─▒nlar─▒ #zeynepsey #mavinink├╝├ž├╝kvedas─▒
56 185 1 hour ago
|| mav─░n─░n küçük vedasi || zeynep sey
#kitapyorumu kitab─▒ almay─▒ hiç dü┼čünmemi┼čtim. normalde bir seriyi tamamlamadan, okumadan rahat etmem. bu serinin ilk kitab─▒n─▒ okudu─čumda be─čenmemi┼č ve anlamam─▒┼čt─▒m. kitap kafa kar─▒┼čt─▒r─▒c─▒ oldu─čundan almay─▒ hiç dü┼čünmedim. ama sonradan seriyi tamamlam─▒┼č olmak için ald─▒m. ve iyi ki alm─▒┼č─▒m. ─░lk kitaba ra─čmen bu kitap çok güzeldi ve ki┼čilik bozuklu─čunun nedenini, tedavisini anlam─▒┼č bulundum. bu rahats─▒zl─▒─č─▒n ö─črendi─čim nedene ba─čl─▒ olmas─▒ beni çok ┼ča┼č─▒rtt─▒. kitap çok ho┼čuma gitti. k─▒zd─▒─č─▒m bölümler çok oldu. bir k─▒z─▒n karars─▒zl─▒k içinde olmas─▒ ve bu yüzden çevresini k─▒rmas─▒ çok kötü bir durum. kitab─▒ okuyup baz─▒ durumlar kar┼č─▒s─▒nda yapman─▒z gerekeni, do─čru olan─▒ görebilirsiniz. kitab─▒ okuman─▒z─▒ tavsiye ederim. pi┼čman olmayaca─č─▒n─▒z─▒ dü┼čünüyorum. kitab─▒ sevmeniz dile─čiyle...
ÔşÉ puan : 5/5
.
.
.
#kitapsever #books #bookstagram #kitap #tbt #kitaplar #kahvevekitap #kahve #─▒nstabook #okudumbitti #okumak #book #okudum #okuyorum #a┼čk #kitapdelisi #kitapokur #okur #öneri #kitaponerisi #kitaptavsiyesi #kitapagaci #okumahalleri #roman #okuryazar #ephesusyay─▒nlar─▒ #zeynepsey #mavininküçükvedas─▒
Sizde ailemize kat─▒l─▒n ÔŁĄ´ŞĆ
@siyahsevv 
@siyahsevv 
@siyahsevv 
#┼čiir #edebiyat #┼čiirsokakta #┼čiirler #s├Âz #g├╝n├╝ns├Âz├╝ #a┼čk #kitap #huzur #mutluluk #kitapkurdu #├Âzdemirasaf  #love #sevgi  #┼čiirheryerde #s├Âzler #g├╝zels├Âzler #yazar
22 240 32 minutes ago
Sizde ailemize kat─▒l─▒n ÔŁĄ´ŞĆ
@siyahsevv
@siyahsevv
@siyahsevv
#┼čiir #edebiyat #┼čiirsokakta #┼čiirler #söz #gününsözü #a┼čk #kitap #huzur #mutluluk #kitapkurdu #özdemirasaf #love #sevgi #┼čiirheryerde #sözler #güzelsözler #yazar
| Sherlock Holmes - ─░lk Macera |
#kitapyorumu
.
Maceraya haz─▒r m─▒s─▒n─▒z?­čĽÁ´ŞĆÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ O halde Sherlock Holmes benim gibi hi├ž okumayanlar bu taptaze ─░lk Macera kitab─▒na ba┼člayabilir. Sherlock Holmes'├╝n daha ├Ânce hi├ž bir kitab─▒n─▒ okumam─▒┼čt─▒m ama ne tarz yazd─▒─č─▒n─▒ biliyordum, bu g├╝zel kitapla gizemli maceralara at─▒lm─▒┼č oldum. 
Kitapta birbirinden s├╝r├╝kleyici sekiz ├Âyk├╝ olu┼čuyor ve her birinde Sherlock'un s├╝r├╝kleyici ve bir o kadar macera dolu anlar─▒na ┼čahit oluyoruz.
Ben okurken ├žok keyif ald─▒m, Shelock Holmes'a a┼č─▒r─▒ hayran kalmamak m├╝mk├╝n de de─čil. Fazla gizem dolu bir adam ama sevdiriyor ve okutturuyor kendisini.
Sherlock Holmes hi├ž ba┼člamayalar i├žin kesinlikle ─░lk Macera kitab─▒ndan okumaya ba┼člayabilirsiniz, zaten maceradan maceraya at─▒lmak isteyenler i├žin bu kitap bir ba┼člang─▒├ž, ├Âneririm­čĽÁ´ŞĆÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ­čží
Zarif kal─▒n ­čĽŐ
.
#sherlockholmes #kitap #bookworm #kitapkurdu #bookstagram #booklover
57 234 1 hour ago
| sherlock holmes - ─░lk macera |
#kitapyorumu .
maceraya haz─▒r m─▒s─▒n─▒z?­čĽÁ´ŞĆ‍ÔÖÇ´ŞĆ o halde sherlock holmes benim gibi hiç okumayanlar bu taptaze ─░lk macera kitab─▒na ba┼člayabilir. sherlock holmes'ün daha önce hiç bir kitab─▒n─▒ okumam─▒┼čt─▒m ama ne tarz yazd─▒─č─▒n─▒ biliyordum, bu güzel kitapla gizemli maceralara at─▒lm─▒┼č oldum.
kitapta birbirinden sürükleyici sekiz öykü olu┼čuyor ve her birinde sherlock'un sürükleyici ve bir o kadar macera dolu anlar─▒na ┼čahit oluyoruz.
ben okurken çok keyif ald─▒m, shelock holmes'a a┼č─▒r─▒ hayran kalmamak mümkün de de─čil. fazla gizem dolu bir adam ama sevdiriyor ve okutturuyor kendisini.
sherlock holmes hiç ba┼člamayalar için kesinlikle ─░lk macera kitab─▒ndan okumaya ba┼člayabilirsiniz, zaten maceradan maceraya at─▒lmak isteyenler için bu kitap bir ba┼člang─▒ç, öneririm­čĽÁ´ŞĆ‍ÔÖÇ´ŞĆ­čží
zarif kal─▒n ­čĽŐ
.
#sherlockholmes #kitap #bookworm #kitapkurdu #bookstagram #booklover
­č弭čĹç­čŹĚ
@cokseversenn @cokseversenn 
#siirduvarda #a┼čk #h├╝z├╝n #kitapyurdu
#cemals├╝reya #nazimhikmet #a┼čk  #soz #tumblrgirl #s├Âzler #anlaml─▒s├Âzler #sokaktakisprey  #k├╝f├╝rsokakta  #gunaydin #a┼čks├Âzleri #kadin #adam #sozler #edebiyat #oguzatay #┼čiir #kitap # #edebiyat #g├╝zels├Âzler #├Âzdemirasaf #yazarlar #┼čair #s├Âz #kufursokakta  #tumblr #kufurspreyde
35 494 2 hours ago
­č弭čĹç­čŹĚ
@cokseversenn @cokseversenn
#siirduvarda #a┼čk #hüzün #kitapyurdu #cemalsüreya #nazimhikmet #a┼čk #soz #tumblrgirl #sözler #anlaml─▒sözler #sokaktakisprey #küfürsokakta #gunaydin #a┼čksözleri #kadin #adam #sozler #edebiyat #oguzatay #┼čiir #kitap # #edebiyat #güzelsözler #özdemirasaf #yazarlar #┼čair #söz #kufursokakta #tumblr #kufurspreyde
­čî╣­čî┐ @picmolia
3 536 1 hour ago
­čî╣­čî┐ @picmolia
­čŹâ
.
Bu ├Âyle bir ┼čey de─čil, anlatacak bir ┼čey de de─čil.
Y├╝rek nas─▒l par├žalan─▒yorsa ├Âyle hissediyorum.
Kan─▒m titriyor.
Kahroluyorum. ­čîż
.
.
@zarifbiredebiyat_ 
#zarifbiredebiyat_ 
#huzur
7 740 23 minutes ago
­čŹâ
.
bu öyle bir ┼čey de─čil, anlatacak bir ┼čey de de─čil.
yürek nas─▒l parçalan─▒yorsa öyle hissediyorum.
kan─▒m titriyor.
kahroluyorum. ­čîż
.
.
@zarifbiredebiyat_
#zarifbiredebiyat_
#huzur