Loading...
.
24 1,117 5 days ago
. " o " bedİüzzaman ....
.
nur'un hâdimidir. eğer dünyayı istese ve dileseydi, kendisine sunulan hediye ve behiyeleri, zekat ve sadakaları ve bu teberru' ve terekeleri alsaydı, bugün bir milyoner olurdu. fakat o, tıpkı cenab-ı ömer'in (r.a.) dediği gibi: .
____sırtıma fazla yük alırsam, nefs-i nâtıka-i kâinatın kalbi ve allah'ın habibi muhammed-i arabî aleyhissalâtü vesselâm'a ve yârânı olan kâmil ve vâsıllara yetişemem ve yarı yolda kalırım diyor.
.
____ "bütün eşya ve eflâki senin için yarattım habibim" fermanına, .
____"ben de senin için onların hepsini terk ve feda ettim" diye verilen cevab-ı hazret-i risaletpenahî'ye ittiba ve imtisalen, o da dünya ve mâfîhayı ve muhabbet ve sevdasını terk ve hattâ terki de terk ederek bütün hizmet ve himmetini ve şu ömr-ü nazeninini envâr-ı kur'aniyenin intişarına sarf ve hasretmiştir.
.
~rn-emirdağ
.
ya rabbi!!üstad'ımıza lâyık talebe eyle...
amin...
.
.
#mekke #medine #kabe #allah #sav #makkah #derttaş #aşk #istanbul # #siir#türkiye#ankara# #şiirsokakta #izmir #bursa #instagram #söz#ask #duygu #mevlana #tasavvuf # #edebiyat #melek #hasret #özlem #rnk #risale#risaleinur #saidnursi #bediüzzaman#mekke #medine #kabe #allah #sav #makkah #derttaş #aşk #istanbul # #siir#türkiye#ankara# #şiirsokakta #izmir #bursa #instagram #söz#ask #duygu #mevlana #tasavvuf # #edebiyat #melek #hasret #özlem #rnk #risale#risaleinur #saidnursi #bediüzzaman
.
.